Hoppa till huvudinnehåll
Telefon: E-post: Webbplats: Adress: Box 126, 135 23 Tyresö
Foto: Bulat843 🌙 · Pexels
LS

Laddbox i Stockholm AB

Elektriker i Tyresö

Bolagsverket F-skattAktiebolagSedan 20220 anställda
Få offert →

Omdömen

Inga omdömen ännu — var först med att berätta om din upplevelse av Laddbox i Stockholm AB.

Priser

Angivna av Laddbox i Stockholm AB

Timpris
Ej angivet
Framkörning
Ej angivet
Grundavgift
Ej angivet

Riktpriser för elektriker

Generella prisspann i branschen — inte Laddbox i Stockholm ABs priser. Begär offert för exakt pris.

Elinstallation nybygge50,000-150,000 kr
Byte av elcentral15,000-30,000 kr
Installation av uttag/strömbrytare1,500-3,000 kr per uttag
Felsökning elanläggning1,200-2,500 kr
Installation av belysning800-2,000 kr per armatur

Riktpriser inkl. moms. ROT-avdrag ger 30% rabatt på arbetskostnaden.

Om Laddbox i Stockholm AB

Elinstallationer.

F-skattAktiebolagSedan 20220 anställda

Erbjuder även:

elektriker

Projekt Laddbox i Stockholm AB utför i Tyresö

  • elektriker — kan omfattas av ROT-avdrag.

Laddbox i Stockholm AB är verksamma i Tyresö. Aktivt bolag sedan 2022. F-skattsedel registrerad hos Skatteverket.

Serviceområde

  • Tyresö

Laddar karta...

Vanliga frågor

Vad kostar en elektriker per timme?

En elektriker kostar i genomsnitt 500-850 kr per timme. Auktoriserade elektriker ligger ofta i det högre prisspannet (700-850 kr/h) men detta är nödvändigt för att garantera säkra elinstallationer enligt lag. Med ROT-avdrag får du 30% rabatt på arbetskostnaden.

Måste jag anlita en auktoriserad elektriker?

Ja, för alla elarbeten som påverkar fast elanläggning måste en auktoriserad elektriker anlitas. Detta är ett krav enligt ellagen för att säkerställa säkra installationer. Endast auktoriserade elektriker får utfärda elinstallationsintyg som krävs för försäkringen.

Kan jag få ROT-avdrag på elarbeten?

Ja, elarbeten i befintlig bostad berättigar till ROT-avdrag (30% rabatt). Detta gäller t.ex. byte av elcentral, installation av nya uttag eller belysning. Nyinstallation i nybygge ger däremot inte ROT-avdrag.

Hur ofta behöver jag byta elcentral?

En elcentral bör bytas ut efter 30-40 år, eller tidigare om den saknar jordfelsbrytare. Många äldre hus har centraler från 70-80-talet som bör uppgraderas för säkerhet och för att klara moderna elbehov.

Vad är skillnaden på F-skatt och auktorisation?

F-skatt innebär att företaget är skatteregistrerat. Auktorisation betyder att elektrikern är certifierad av Elsäkerhetsverket och får utföra elarbeten lagligt. Anlita ALLTID en auktoriserad elektriker för att garantera säkerhet och försäkringsskydd.

Komplett prisguide

Vad kostar elektriker? Priser & ROT 2026

Fler elektriker i Tyresö

Jämför profiler i samma område — verifierade partners visas först.

Visa alla elektriker i Tyresö

Vanliga frågor om elektriker i Tyresö

Få offert från elektriker i Tyresö

Få offert →

Hantverkskollen är en oberoende jämförelsetjänst. Din förfrågan skickas till våra samarbetspartners.

  • Gratis och utan förpliktelser
  • ROT-avdrag kan gälla på arbetskostnaden

Företagsfakta

Omsättning
45 tkr
Resultat
0 tkr
Soliditet
80.4%
Vinstmarginal
42.2%
Likviditet
566.7%
Bransch
Elinstallationer
Bolagsform
Aktiebolag
Registrerad
2022
Omsättning
Resultat
26 tkr5 tkr202337 tkr-3 tkr202445 tkr19 tkr2025

Källa: offentliga register · Senaste bokslut 2026

Visa kontaktuppgifter

Att begära offert via vårt formulär är gratis och oftast snabbare än direktkontakt — men här är uppgifterna om du föredrar.

Box 126, 135 23 Tyresö · 135 34

Eller få gratis offert från Laddbox i Stockholm AB →

Är det här ditt företag? Hävda profil · Avregistrera · Mer info